Saç Kaybı Nedenleri – 3. Bölüm

sac-kaybi-nedenleri-3Ve burada, “Saç Dökülmesi için Ortak Nedenleri” Donna Kim-Brand serisinin son taksit:

Oto-immün hastalık ve Lupus

Son zamanlarda oto-immün koşullar çeşitli neden alopesi areata, saç dökülmesi bir artış olmuştur. Bağışıklık sistemi lupus gibi bir durum tarafından tetiklenen olduğunda, bir yabancı cisim gibi saçınızı tedavi ve saç köklerinin saldırarak aşırı gayretli koruması ile reaksiyona girer. Saç dökülmesi tüm başınızın üzerinde yuvarlak yamalar gösterir. Bu durumda, hasar yara nedeniyle kalıcı olabilir.

Tedavi seçenekleri steroid enjeksiyonları veya Rogaine gibi topikal tedavileri içerir. Saç çıkma garantisi yoktur çünkü Ama, saç stilini değiştirerek başvurmak veya saç dökülmesini kamufle etmek için kısa saç dönebilir.

kemoterapi

Saç kaybının en tanınmış nedenlerinden biri kemoterapi ile kanserin tedavisi.Güçlü kimyasal kokteyller onlar büyümek için bir girişim olarak, kelimenin tam anlamıyla, onları yok, saç hücreleri üzerinde hastalık wreak tahribat nakavt için kullanılır.

Kemoterapi tedavisi sona erdikten sonra takip etmek eğilimindedir saç uzaması büyüleyici bir sonucu saç geri eskisinden farklı bir doku veya renk yetişir olmasıdır. Birçokları için, bu bir kanser kurtulan olarak, onlar bir ‘değişti kişi’ olduğu bir dışa temsilidir.

Saç dökülmesi kemoterapi beklenen bir sonuçtur çünkü İronik, insanlar tedavi sırasında ne zaman olur daha hazırlıklı ve daha az harap olma eğilimindedir. Belki de altta yatan neden perspektif içine saç dökülmesini koyar.

Antidepresanlar, Kan Tinerler & İlaçlar

Saç dökülmesini tetikleyebilir ilaçların listesi Beta-bloker, yaygın olarak kullanılan kan sulandırıcı, anti-depresan ilaçlar, romatizmal ve cilt hastalıkları için bipolar hastalık, metotreksat tedavisinde kullanılan lityum, ve hatta anti- olarak bilinen oldukça extensive- tansiyon ilaçları ibuprofen gibi enflamatuar tüm şüpheliler.

Bu durumda, siz ve doktorunuz dozunu azaltmak ya hala altta yatan sorunu tedavi ederken kusurlu ilaçlar kadar değişen deneme yapmanız gerekebilir. Kendi saç dökülmesi bu nedenleri ele çalışmayın lütfen.

Trichtillomania

Trikotilomaninin bu topağı çıkar öylesine ciddi saçlarını çekmeye çoğunlukla insanları, genç kadın, neden bir durumdur. Genellikle davranış değiştirme tedavisi ve antidepresan bir kombinasyonu ile tedavi edilir bir ‘dürtü kontrol bozukluğu’ olarak kabul edilir. Bu aşırı davranış bellidir Yani, yine, uygun tıbbi yardım almalısınız.

yaşlanma

Beğenin veya beğenmeyin, saç incelme kadınlar gibi deneyimli yaşlanma bir değil nadir yan etkisi de 50 ‘ve 60’ s girin olduğunu.Vücut menopoz sonrası normlarına uyum gibi en olası nedeni hormonlarla ilgilidir.

Yani genel sağlık veya belirli saç konulara dayalı herhangi bir diğer nedenleri ekarte edildikten sonra, en iyi yeni durumla yaşamak için yollar aramaya tavsiye edilir. Senin şapka ve eşarp koleksiyonu artırma veya maskeleri saç dökülmesi ya da peruk tamamen örtbas etmek için yeni bir saç modeli deneyin. Kırılmayı önlemek için saç ve saç derisi tedavileri ile daha nazik olmak ile birlikte, doğal saçların parlak olmasını sağlıklı bir diyet tutmak.

Ya da, daha çok kadın ne sebeple olursa olsun bu gün yapıyor gibi görünüyor gibi, başını tıraş adım atmak ve yeni, seksi kel kafası ile dünyada dışarı adım. Bazı ‘kel yeni cesur olduğunu’ söyleyebilirim.

overstyling

Saç dökülmesi tüm önceden bahsedilen nedenlerine bakıldığında, overstyling biraz basmakalıp görünebilir. Günlük bizim saç stili eğilimi Ancak, biz yeni alışkanlıklar yaratmak açık olduğu sürece .as … düzeltmek için kolay koşullardan biri olarak tanıttı gerekiyor.

Sıkıca örgüler ya da çekerek ana suçlanmaktadır şekillendirme sırasında çok uzun derisine yakın kimyasal boyalar, relaxers veya sıcak tedaviler ve çok fazla ısı ile birlikte saçları-örgüleri. Eğer saç kökleri kalıcı hasara neden olmadan önce Yani, sadece bu yapmayı kes! Saçınızı şekillendirmek ve daha nazik veya doğal tedaviler aramak için yeni, daha az titiz yollar bulun. Yıkama sonrasında tarak-çıkışları sırasında çekerek azaltmak ve daha sık saç kurutma havası denemek için saç kremleri kullanın.

sonuç

Biz saç dökülmesi ve tedavi seçeneklerinin sonraki aralığının çeşitli nedenleri araştırdı. Bazıları için, saç dökülmesi altta yatan bir hastalık veya tedavi sırasında, saç iyi bir sağlık için dönüş ile birlikte zaman içinde tekrar büyüme sağlayan beslenme dengesizliğinin belirtisidir. Bu durumlardan bazıları daha uygun tıp uzmanları ile birlikte ele alınır.

Diğer nedenler doğrudan saçınızı ya da vücudun tedavi ve hızlı bir şekilde davranış basit değişiklikler yaparak daha fazla zarar savuşturmak nasıl ilişkilidir.

Ancak saç dökülmesinin diğer nedenleri genetik makyaj yerleşik ve sadece koşulu ile yaşamak zorunda kalacak.

Her durumda, Saç Chatter’da biz yalnız değilsiniz, size seçenekler olduğunu hatırlamak için davet ve bu yardım mevcuttur. Ve arada, tıpkı sizin gibi güzel!

Girişken olun, Hisse!

0 comments

Write a Comment

Fields with * are requierd