Saç Kaybı Nedenleri – 2. Bölüm

sac-kaybi-nedenleri-2

Gebelik, Kadın Hormonlar ve Anemi

Saç ipliklerini, saç dökülmesi toplu bir kadının hormonları bir roller coaster koparmak olduğunda doğum travmasını izleyen 3-6 ay içinde gerçekleşecek hamile alırken, duş kadar göstermeye başlayabilir iken. Orada değil çok aşağı stres seviyesini düşük tutmak ve staz ve onunla senin örgülerini bedensel bir dönüş beklemek için deneyin dışında yapabilirsiniz. O zaman bebeğiniz sadece farklı bir tür saç dökülmesi bir durum yaratır, kilitler, üzerine kapmak için yeterince eski hakkında olmalıdır!

Doğum kontrol haplarını kullanırken Kadın hormonları aynı zamanda yaşam zamanlarında dalgalanma, yani bir seçenek farklı korunma yöntemleri deneyin etmektir. Menopoza girerken de, saç folikülleri düşmek saç neden küçülürler. Bu geçici bir aşama olacak, çok nazik ve kendiniz ya da bu durum herkes nazik olma eğilimindedir. Saç dökülmesi her seferde bir kadını vuran birçok sık sık şok belirtilerden sadece biri olabilir.

Anemi ayrıca bir on menopoz öncesi kadınlarda sık görülen bir durumdur ve saç dökülmesine neden olabilir. Aneminin en sık nedeni demir eksikliği, anemi ve ortaya çıkan saç dökülmesi, hem yorgunluk, baş ağrısı ve soluk tenli olduğu için demir takviyesi alarak hafifletilebilir. Eğer süreçte daha fazla sorun yaratmak değil bu yüzden daha optimal doz dikkat.

Vitamin B & Protein Fazla Vitamin A & Eksikliği

İnsanlar bazen ‘iyi bir şey’ çok fazla olamayacağını anlayarak değil, vitamin ve takviyeleri üzerinde doz ile sağlık arıyorlar. Vitamin A konuşurken Sağlıklı bir bağışıklık sistemi, vizyon ve hücre büyümesi için iyi olsa da, onu aşan bir saç dökülmesini tetikleyebilir. Takviyeleri genellikle sizin için iyi olandan 2-3 kat daha fazla Uluslararası Birimler taşımak, böylece 5000 IU en doz başına Vitamin A arayın. A vitamini dozunu normalleştirmek sonra, saç düşen durdurmak gerekir.

Tersine, B vitamini eksikliği de bunun daha fazla alarak giderilebilir saç kaybına neden olabilir. Yani taze balık, et, non-turunçgiller ve nişastalı sebzeler ile daha henüz takviyeleri ile B vitamini alımını kadar rampa, ya da.

İlgili moda, yeterli protein alımı eksikliği, bazı 2-3 ay sonra nihai saç dökülmesi tetikleyen, saç köklerinin rasyon proteinin vücut neden olabilir. Önlemek veya sağlıklı bir diyet veya takviye ile protein alımını artırarak saç kaybı bu tür durdurabilir. Aynı zamanda büyümeyi restore ederken fındık ve avokado gibi ‘mutlu şişman’ gıdalar daha fazla protein yeme ve saç parlaklık ekler.

anabolik Steroidler

Anabolik steroidler ile vücudunuzu ve kaslarınızı bulking Amerikan Dermatoloji Akademisi’ne göre, saç dökülmesi neden yan etkisi olabilir. Eğer kusurlu uyuşturucu kullanmayı bıraktığınızda vücut tetikleme saç kaybına reaksiyon ters çevrilir. Bu reaksiyonu olanlar için Yani, sen de saçını tutmak istiyorsanız kendinizi güçlendirmek için başka bir yol seçmek zorunda kalabilirsiniz.

hipotiroidi

Böylece metabolizma ve normal büyümeyi sürdürmek için kritik hormonlar eksik, tiroid bezinin normalden muzdarip, saç dökülmesi başka bir belirtisi olarak ortaya çıkabilir.

Testler saç kaybı nedeni olarak bu ortaya çıkarırsa, ilaç hipotiroidizm ve saç kaybını hem de düzeltebiliriz. Hem bakmak ve iyi hissediyorum böylece uygun tıbbi destek genel sağlık tedavi edecektir.

Bu serinin bir sonraki hafta bölümü 3 için bizden ayrılmayın!

Girişken olun, Hisse!

0 comments

Write a Comment

Fields with * are requierd