Saç Kaybı Nedenleri – 1. Bölüm

sac-kaybi-nedenleri-1

Neden Saç Dökülmesi Olur

Saç kaybeden insanlara, o eşsiz ve son derece kişisel bir deneyim gibi görünür. Ve yine, çoğunun yaptığı gibi herkes, saçlarını kaybedebilir neden yaygın nedenlerinden bir avuç vardır. Erkekler pek çok sebebi her biri için aynı olsa da, daha sık kadınlara oranla saçlarını kaybetmek eğilimindedir. Saç dökülmesi için tetikler aralığı çeşitlidir, bu yüzden ince için saçlar için olası nedenler spektrumunu dışarı tarama veya tamamen kaybolmuş olsun.

Ve nedenine bağlı olarak, saç dökülmesi tedavi edilebilir ve saç ya yeniden büyümeye zamanla altta yatan sorunu ele, ya da ne zaman böyle olmaz … Her iki durumda da, bu vücudunuzda neler olduğunu bilmek güzel, saç dökülmesi gibi genel sağlık ve refahı bakımı sadece bir yönüdür.

Stressiz Fiziksel ve Duygusal

‘Telogen effluvium’ gibi ciddi hastalık, kaza ya da ameliyat gibi travmatik fiziksel tepkilerin sebep olduğu saç dökülmesi için adıdır. Bu durumda, normal saç büyüme ve dinlenme döngüsü erken dökülme fazına onu şok, kesilir. Içinde saç dökülmesi başladı önce şok sonra 3 ile 6 aylık bir gecikme süresi söz konusu olabilir. İyi haber saç sürece stres faktörleri ortadan geri zamanla büyümeye eğiliminde olduğunu.

Bu aynı zamanda, kötü beslenme, yeme bozukluğu veya vücut kitle sırf damlasına kadar vücuda ciddi değişiklikler saç dökülmesi kick off nerede dramatik kilo kaybı için de geçerlidir.Kilo kaybı süreci yavaşlatır kez Sonunda, saç dökülmesi de yavaşlatır ve tekrar büyümesi yeniden başlar.

Bir hasta aile üyesi için bir ölüm, boşanma ya da bakım gibi olaylara duygusal stres saç kaybına neden fiziksel beden üzerinde baskı koyar. Yani yavaşlatmak veya durdurmak gerekir tedavisi, akran desteği ya da egzersiz, ve saç dökülmesi ile stres rahatlatmak için yollar arıyorlar. Bu erkekler hem de kadınlar için de geçerlidir.

Erkek tipi kellik

Erkeklerin yaklaşık% 60 genleri ve erkek hormonları bağlı olarak, 60 yaşın tarafından saçsız belirtileri gösterir. Siz erkekler oğlum hep endearingly ‘tavşan kulakları’ diye adlandırdığı uzatılmış desen, onların saç çizgisi ve tapınaklar hem de yukarıda, kafa derisi üzerinde saçsız başlamak eğilimindedir fark etmişsinizdir. Sonra saç seyrekliği ‘tarak-over’ bakmak davet, taç ya da kafa derisi ön üst kısmına taşır.

Bazı regrow neden hatta saç kaybının durdurulması veya olabilir minoksidil (Rogaine) ve oral ilaçlar gibi topikal kremler uygulayabilirsiniz. Aşırı daha güvenilir, önlemler nakli veya greft saç cerrahi içerir. Iyi yapıldığında, görünüm doğaldır. Erkek kellik şimdi sık sık seksilik ima popüler bir moda deyimi haline gelmiştir Ancak, saç kaybını düzeltmek için daha az sosyal baskı var.

kalıtım

Androgenetik alopesi, erkek tipi kellik kadın versiyonu. Aile soy kadın erken saç dökülmesi muzdarip, yalnız kalıtım dayalı buna yatkın olabilir. Erkek tapınaklar ve saç çizgisi saç kaybetmeye başlarken İlginç, dişiler tüm kafa derisi üzerinde nihai incelme ile parça hat boyunca saç kaybı fark eğilimindedir. Erkeklerde (Rogaine) için belirtilen aynı topikal tedaviler sürece bu sorunun gerçek nedeni olduğu gibi, kalıtsal kadın saç dökülmesi tedavi edebilir.
Bu serinin bir sonraki hafta parçası 2 için bizden ayrılmayın!

Girişken olun, Hisse!,

0 comments

Write a Comment

Fields with * are requierd